Mistrzowska oferta DEUTZ-FAHR przedłużona do końca kwietnia!

Maszyny rolnicze Jaskot

Adres

Siekierczyn 267,
59-818 Siekierczyn

Utrzymanie dróg zimą jest niezwykle ważne, ponieważ wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo jej użytkowników, a także osób znajdujących się w pobliżu jezdni. Obecnie zimy występują niespodziewanie, a stale zmieniające się warunki pogodowe wymagają szybkiego reagowania ze strony służb zajmujących się utrzymaniem porządku na jezdniach. Maszyny, które są wykorzystywane do tego celu są jednymi z najbardziej wytrzymałych i zaawansowanych technologicznie, dostępnych na rynku. Warto zapoznać się z ofertą szerokiej gamy posypywarek, pługów oraz piaskarek, które pozwalają zmniejszyć ryzyko wystąpienia zagrożeń w ruchu drogowym, spowodowanych gołoledzią lub osadzającym się śniegiem.

Maszyny do utrzymania dróg zimą – rodzaje

Najpopularniejszymi maszynami, które pozwalają utrzymać jezdnię w odpowiedniej kondycji zimą są pługi, posypywarki oraz piaskarki. Te trzy typy pojazdów występują w wielu wersjach oraz rodzajach, w zależności od producenta. Decydując się na zakup takiej maszyny należy zwrócić uwagę na jej możliwości oraz ewentualny zasięg, który pozwoli na przejechanie odpowiedniej ilości kilometrów z największą dbałością o bezpieczeństwo na drodze.

Piaskarki oraz posypywarki są bardzo podobnej w swojej budowie oraz sposobie działania. Poruszając się nimi po jezdni, kierowca posypuje tylnym otworem maszyny drogę roztworem soli lub piaskiem, który redukuje ryzyko wystąpienia poślizgu na oblodzonej powierzchni drogi. Maszyny tego typu posiadają szereg udogodnień takich jak np.:

  • klimatyzowana kabina,
  • systemy ABS,
  • kontrolę trakcji, dzięki którym może wjechać bezpiecznie nawet na najbardziej oblodzone odcinki dróg zarówno miejskich jak i pozamiejskich.

Pługi śnieżne są wykorzystywane najczęściej podczas wystąpienia ciężkiej zimy i znacznych opadów śniegu, które zalegają przez dłuższy czas na powierzchni jezdni. Maszyny tego typu poruszające się po drogach, zgarniają śnieg i wypychają go poza jezdnię na pobocze. Dzięki temu tworzą się korytarze, które odsłaniają pasy ruchu pojazdów. Warto wspomnieć, że pługi często wyposażone są także w tylne posypywarki, które dodatkowo posypują powierzchnię jezdni roztworami soli lub piaskiem, w większym stopniu redukując ryzyko poślizgu przejeżdżających pojazdów.

W jakie maszyny warto inwestować?

Warto wziąć pod uwagę maszyny Pronar, które są zdecydowanie najlepszymi, dostępnymi obecnie na rynku. Pługi oraz maszyny komunalne, wywodzące się od tych producentów cechują się wysoką wytrzymałością oraz jakością wykonania na najwyższym poziomie. Według opinii rynkowych są to także pojazdy, które cieszą się najmniejszym stopniem awaryjności wśród pługów i innych maszyn komunalnych. Do walki z zimową śliskością warto wybierać pojazdy marki Pronar służące do odgarniania sporych pokładów śniegu, zalegających na drogach. Dodatkowo warto zwrócić szczególną uwagę na możliwość ich rozbudowy oraz zaawansowanie technologiczne, które pozwala na podjazd w nawet najbardziej oblodzone miejsca bez obaw o niespodziewany uślizg kół. Pronar jest także producentem profesjonalnych odśnieżarek wirnikowych, które są niezwykle wydajne i pozwalają na pozbycie się dużych ilości zalegającego śniegu, w krótkim czasie.

Maszyny Pronar
Maszyny Pronar

Maszyny służące do utrzymania dróg zimą marki Pronar będą najlepszym wyborem dla firm, które zajmują się utrzymaniem dróg w odpowiedniej kondycji. Wybierając odśnieżarki i posypywarki wywodzące się od tego producenta, można mieć pewność, że będą one niezawodne i niezwykle wydajne podczas wykonywania różnych prac na powierzchni jezdni w zimie. Inwestycję w pojazdy tych marek powinni podjąć także właściciele dużych posiadłości górskich, które narażone są na spore opady śniegu oraz ewentualne oblodzenia.

Warto więc zdecydować się nie tylko w najpopularniejsze pługi, ale także posypywarki oraz piaskarki, które swoją wydajnością pozwalają w szybkim czasie zneutralizować działanie niebezpiecznej powierzchni lodu na drodze. Wybór odpowiednich maszyn jest niezwykle ważny, ponieważ przyczynia się do szybkości wykonywanej pracy. Pronar wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, stosując coraz nowsze rozwiązania technologiczne, które pozwalają na szybszą oraz efektywniejszą pracę. Wszelkie przedsiębiorstwa zajmujące się utrzymaniem dróg publicznych oraz prywatnych, powinny zainteresować się ofertą producenta nie tylko ze względu na sprzęt do utrzymania dróg zimą, ale także inne maszyny komunalnych i rolniczych.

Masz pytania? Zadzwoń: +48 885 555 485