Odkryj nasze najlepsze promocje i bestsellery 2024!

Maszyny rolnicze Jaskot

Adres

Siekierczyn 267,
59-818 Siekierczyn

Obecnie prowadzenie gospodarstwa rolnego bez maszyn rolniczych byłoby bardzo trudne, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe. Większość osób początkujących w temacie rolnictwa lub całkiem zielonych, doskonale wie, czym jest ciągnik kombajn. Jednak w gospodarstwie oprócz tych dwóch najpopularniejszych pojazdów można znaleźć jeszcze dużo więcej ciekawych urządzeń, których nazwy sporej ilości osób nic nie mówią.

Jednymi z takich maszyn są z pewnością wozy asenizacyjne, które odgrywają bardzo ważną rolę w procesie prowadzenia gospodarstwa rolnego i wykorzystywane są również w bardzo wielu innych zastosowaniach.

Czym są wozy asenizacyjne?

Wozy asenizacyjne to maszyny, które składają się ze sporej wielkości zbiornika, pompy, oraz innych istotnych elementów. Dzięki nim możliwe jest samoczynne pobieranie, transport i rozlewanie gnojówki i gnojowicy na polach i pastwiskach. Celem takiego zabiegu jest nawożenie i użyźnianie gleby, po to, aby wydała ona lepsze plony. Wozy asenizacyjne mają jednak znacznie szersze zastosowanie. Oprócz nawożenia gleby mogą również służyć w gospodarstwie rolnym do:

  • zbierania deszczówki,
  • podlewania upraw,
  • opryskiwania roślin różnymi środkami ochronnymi.

Hodowcy wykorzystują wozy asenizacyjne do pojenia zwierząt hodowlanych np. krów podczas ich wypasania. Ponadto tego typu maszyny znajdują zastosowanie również w miastach. Świetnie spisują się przy dostarczaniu wody mieszkańcom w przypadku suszy, lub awarii wodociągów. Gdy dojdzie do powodzi, służą one strażakom do wypompowywania wody z zalanych budynków, a w innej sytuacji mogą również stanowić zbiornik na wodę służącą do gaszenia pożarów. Jak widać, zastosowanie wozów asenizacyjnych jest bardzo rozległe i przydają się one nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale także w wielu innych miejscach.

Zbiorniki, w jakie wyposażone są wozy asenizacyjne to zazwyczaj bardzo wytrzymałe i odporne na działanie różnych związków chemicznych konstrukcje. Pojemność takich zbiorników jest różna w zależności od wielkości i przeznaczenia wozu, jednak może wahać się w granicach 3000–30 000 litrów. Oczywiście oprócz zbiornika bardzo ważnym elementem jest również pompa. W tym przypadku mamy do wyboru najczęściej dwa rodzaje pompę przepływową lub próżniową. Każda z nich ma inne zalety i wady, przez co lepiej sprawi się w odmiennych zastosowaniach.

Wozy asenizacyjne Pomot T544 1
Wozy asenizacyjne Pomot T544 2
Wozy asenizacyjne Pomot T544 3

Kto kupuje wozy asenizacyjne?

Z racji tego, że wozy asenizacyjne mają tak szerokie zastosowanie, ilość osób i firm, które decydują się na ich zakup, jest równie spora. Oczywiście najczęściej z udogodnień tego typu pojazdów korzystają rolnicy, którzy wykorzystują je do wielu różnych prac w polu, gromadzenia wody, pojenia zwierząt hodowlanych i wiele więcej. Wozy asenizacyjne kupują również firmy zajmujące się transportem różnego rodzaju ciekłych substancji i potrzebują równocześnie pompy, która w łatwy i szybki sposób pozwoli im na napełnienie i opróżnienie zbiornika.

 Oferta wozów asenizacyjnych marki Pomot

Firma Pomot to obecnie wiodący producent wozów asenizacyjnych i innych maszyn rolniczych oraz komunalnych na terenie Polski. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w tej branży pozwala firmie Pomot idealnie wpasowywać się w wymagania klientów i trendy na rynku tego typu maszyn. Producent ten zawsze na pierwszym miejscu stawia klienta i na każdym kroku stara się jak najlepiej zaspokoić jego wymagania.

Firma ta posiada aktualnie w swojej ofercie bardzo szeroki wybór różnych maszyn, z których każda charakteryzuje się najwyższą jakością, niezawodnością i trwałością.

W ofercie tego producenta można znaleźć takie modele wozów asenizacyjnych jak: POMOT T507/1, T507/2, T507/3, T507/6, T544/1, T544/2, T544/3, T546, T546/A, T513, T546/1, T516, T550, T520, T522, T525, T530. Każdy z nich różni się:

  • gabarytami,
  • pojemnością zbiornika (od 2500 do 30 000 litrów),
  • wydajnością pompy,
  • zawieszeniem (jednoosiowe, dwuosiowe, zawieszenie TRIDEM),
  • umiejscowieniem włazu

i wieloma innymi rzeczami. 

Wóz asenizacyjny T507
Wóz asenizacyjny T507 3
Wozy asenizacyjne T507 6
Wozy asenizacyjne Pomot T546
Wozy asenizacyjne Pomot T546 1
Wozy asenizacyjne Pomot T546 2

Każda osoba znajdzie w ofercie firmy Pomot wóz asenizacyjny dopasowany idealnie do własnych preferencji i wymagań. Ponadto decydując się na zakup maszyny tej marki, każdy klient ma możliwość wykupienia dodatkowego wyposażenia, dzięki czemu jeszcze lepiej będzie mógł spersonalizować swój wóz asenizacyjny.

Masz pytania?

Zadzwoń: 

885 555 485
603 640 118