Firma Sipma

Powstała w 1996 roku Grupa SIPMA jest przedsiębiorstwem, które działa nie tylko na polu produkcji maszyn rolniczych, ale też skutecznie rozwija nowe technologie i rozwiązania wykorzystywane globalnie w branży rolniczej. Jej wyjątkowe podejście do innowacji, rozwijania nowych pomysłów, inwestowania w sprawdzone technologie i wprowadzania rozwiązań usprawniających prace polowe sprawiły, że SIPMA jest dziś jednym z bardziej znaczących producentów maszyn rolniczych w Polsce i Europie.

Wysiłki marki skupiające się na tworzeniu sprawnych i dostosowanych do potrzeb odbiorcy rozwiązań odzwierciedlają nagrody i wyróżnienia, jakie na przestrzeni lat zdobyła sama firma oraz stworzone przez nią maszyny rolnicze. Uznanie w postaci aż 8 złotych medali zdobytych podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA oraz wyróżnień na Targach Wschodnich, Międzynarodowych Targach INTERRES czy Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej podkreśla nacisk na jakość i funkcjonalność, jaki SIPMA kładzie na tworzonych przez siebie maszynach od początku swojej działalności. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest rozwój i doskonale sprecyzowana strategia działania. Rolnictwo ewoluuje, a wraz z nim musi zmieniać się branża rolnicza. Firma SIPMA nadąża za tymi zmianami sprawnie, niezależnie od kategorii produktów, którą zechcemy zbadać dokładniej.

Najważniejsze serie maszyn w ofercie SIPMA

Różnorodność maszyn rolniczych oferowanych przez Grupę SIPMA pozwala już od początku zauważyć, że marka stawia na kompleksowe podejście do obsługi potrzeb gospodarstw rolnych i nie ogranicza się do jednej kategorii maszyn, które muszą dopasować się do standardów innych producentów. Choć wszystkie rozwiązania wprowadzane na rynek pod logo SIPMA doskonale współpracują z ciągnikami i maszynami największych światowych producentów, marka zapewnia tak wiele własnych rozwiązań, by właściciele gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw rolniczych mogli prowadzić swoją działalność opierając się niemalże całkowicie o serie maszyn dostępnych w ofercie marki.

 

Wśród dostępnych w SIPMA maszyn rolniczych znajdziemy między innymi: kosiarki dyskowe, przetrząsarki siana, zgrabiarki, prasy zwijające, kostkujące i owijarki bel, rozdrabniacze bel, rozsiewacze nawozów i wiele więcej. Każda seria przygotowana jest ze szczególną dbałością o detale i potrzeby zarówno małych, jak i dużych gospodarstw, począwszy od etapu przygotowania pola, przez siew i skończywszy na zbiorach i przygotowywaniu paszy.

Zbiór zielonki

Rozpoczynając od kosiarek dyskowych z serii KOS, sprawdzających się przy koszeniu zielonki, marka SIPMA dba o kompleksową obsługę prac niezbędnych przy zbiorze świeżo skoszonych roślin zielonych. W ofercie marki dostępne są:

  • Przetrząsarki wspomagające proces suszenia siana przez delikatne rozrzucane skoszonej masy. Działanie takie powoduje napowietrzenie trawy i przyspiesza proces naturalnego suszenia siana.
  • Zgrabiarki służące do zgrabiania pokosów i uzyskania odpowiedniej jakości pokosu, bez zniszczenia delikatnych części traw i obniżania ich wartości pokarmowych. Dostępna w ofercie SIPMA zgrabiarka ciągniona ZK 455 WIR jest dedykowana do pracy w małych i średnich gospodarstwach, natomiast większy model ZK 650 WIR z dwoma wirnikami sprawdzi się lepiej przy większych pokosach.

Seria maszyn do przygotowania słomy

Przygotowaną i wysuszoną zielonkę trzeba odpowiednio zabezpieczyć, najlepiej z wykorzystaniem dedykowanych pras zwijających, silosujących lub kostkujących oraz owijarek bel zabezpieczających sprasowaną słomę przed czynnikami zewnętrznymi. SIPMA oferuje w tej kategorii dużą różnorodność maszyn stałokomorowych i zmiennokomorowych, przeznaczonych do zbioru słomy, siana i zielonki na sianokiszonkę. Optymalna konstrukcja pras gwarantuje najwyższą wydajność pracy przy tworzeniu bel bez ryzyka uszkodzenia delikatniejszych części trawy, natomiast współpracujące z prasami owijarki bel zapewniają łatwy i szybki proces zabezpieczania zbioru zarówno w małych, jak i dużych gospodarstwach.

Pozostałe maszyny w ofercie SIPMA

Oprócz podstaw niezbędnych w każdym gospodarstwie, w ofercie polskiego producenta pojawia się także cały szereg maszyn wspomagających sprawną pracę rolną. W sprzedaży pojawia się choćby wóz sterujący SIPMA WS 6510 DROMADER – uniwersalna, samozaładowcza przyczepa niskopodwoziowa do bel, gwarantująca bardziej efektywną pracę przy zbieraniu gotowych bel po ich owinięciu. Ciekawym rozwiązaniem proponowanym przez markę są także rozdrabniacze bel przeznaczone do rozdrabniania, zadawania lub ścielenia bel słomy, siana i sianokiszonki. SIPMA posiada także w swojej ofercie rozsiewacze nawozów, rozrzutniki obornika, zgniatacze ziarna i przygotowane z myślą o roślinach energetycznych sieczkarnie. Jeśli potrzebujesz sprawnych, sprawdzonych i gotowych do ciągłej pracy maszyn rolniczych, oferta SIPMA jest warta uwagi.

Cennik produktów

Centrala firmy

Adres

Siekierczyn 267,
59-818 Siekierczyn

Oddział w Budziszowie Wlk.

Adres

Budziszów Wielki 28B,
59-430 Wądroże Wielkie

Skontaktuj się z nami!

Wysyłając formularz informuję, że zapoznałem się z polityką prywatności i polityką stosowania cookies.